
Artikel | Datum: 24-11-2011
Energiebesparing, duurzaam omgaan met grondstoffen en optimale ruimtelijke inpassing. Dat zijn de drie duurzaamheidsthema’s die de infrastructuurmarkt de komende jaren beheersen.
De thema’s bieden volgens de DHV-adviseurs Don de Mello en Douwe van den Wall Bake de grootste kans op succes voor de verduurzaming van onze Nederlandse infrastructuur.
DHV geeft duurzaamheid bewust een expliciete plek in ontwerp, realisatie en onderhoud. “We merken dat overheden en markt dat ook graag willen, maar men is er nog niet over uit welke aanpak ze moeten kiezen. Er is heel veel duurzaamheidswinst te halen door te focussen op de juiste thema’s, te kiezen voor een gestructureerde aanpak en door te vertrouwen op de creativiteit van de markt”, aldus Van den Wall Bake. “Een gestructureerde aanpak gaat volgens ons om te kiezen voor de oplossingsrichtingen die het meeste effect sorteren én om die keuzes integraal en expliciet mee te nemen in de uitvraag van een werk.”
De Mello: “Wil je CO2-uitstoot tijdens de uitvoering als gunningscriterium meenemen, formuleer dan voor het uitvoeringsplan in de uitvraag meetbare, transparante en objectieve criteria. Met onze CO2-footprintmethode kan de meest gunstige oplossing worden gekozen. Tijdens de uitvoering kan dan ook worden gemeten of voldaan is aan de eisen.”
“Geef de markt de ruimte om slimme en duurzame oplossingen te bedenken”, bepleit De Mello. “De totale markt heeft meer denkkracht dan één opdrachtgever. Je zult zien dat er dan veel creativiteit los komt. Door goede samenwerking kun je de beste ideeën ook sneller omzetten in resultaten.”
Info:
don.demello@dhv.com
Vacature Account Manager - 40 uur per week
Vacature Medewerker service en support - 40 uur per week
Helderse bedrijven passen ovl aan voor meer duisternis op Wad
Helmond kiest voor slimme verlichting op maat met nieuwste generatie bewegingssensoren
Vakbeurs Openbare Ruimte 2018: Beurs bruist van de nieuwe ontwikkelingen
Lightwell & Tomingroep zetten Almere in mooi licht
Lightwell & Tomingroep zetten Almere in mooi licht
Dag van de Openbare Ruimte groeit naar Vakbeurs Openbare Ruimte
Vakbeurs Ruimte & Licht verhuist dit jaar naar Expo Houten
RJT Finance investeert in Luminext
Van Gelder voorziet gemeente Berg en Dal van LED
Vakbeurs Ruimte & Licht verhuist dit jaar naar Expo Houten
Vakbeurs Ruimte & Licht verhuist dit jaar naar Expo Houten
Lightwell levert 700 armaturen aan Heerhugowaard
Dag van de Openbare Ruimte 2017: Hartelijk dank!
Dag van de Openbare Ruimte 2017: Van bliksembezoek tot uitgebreid oriënteren... altijd zinvol!
Interview met Hans Nouwens: Lichtmast lijkt ideaal opstelpunt technologie voor slimme stad
Dag van de Openbare Ruimte 2017: Achtduizend openbare ruimte professionals in de Jaarbeurs
Interview burgemeester Jan van Zanen over zijn visie op openbare ruimte
Luminext: Kom naar de lezing 'Smart Lighting & Geluidsensoren'
Trots op onze nieuwste software Luminizer 5
Lightwell ISO-9001 en ISO-14001 gecertificeerd
Luminext exclusief distributeur van SmartNodes sensoren voor slimme verlichting